Komunikat otwarty

„…Tradycyjne szkolenia umiejętności miękkich mogą budować wiedzę na temat technik komunikacji. Tymczasem Komunikat Otwarty , będący kwintesencją umiejętności miękkich, uczy czegoś absolutnie fundamentalnego i najważniejszego: świadomego wpływania na kształt relacji już na etapie jej powstawania i skutecznego zarządzania nią w trakcie jej trwania, zgodnie z założonymi przez nas celami tej relacji. Stosując narzędzia Komunikatu Otwartego nie zdajemy się na przypadek w zakresie kształtowania relacji – możemy z inżynieryjną wręcz precyzją zaplanować jej poszczególne etapy. To maksymalnie skuteczne narzędzia to dziś niezbędne know-how zarówno dla najwyższej kadry zarządzającej, jak i praktycznie wszystkich szczebli menedżerskich, a także specjalistów obsługi klienta, marketerów , ekspertów d/s komunikacji, pracowników mediów, handlowców, finansistów, informatyków….”


Blok I Obraz relacji

To już bardzo konkretna metodyka budowania wizerunku relacji. Pamiętamy że jeśli z sukcesem taki wizerunek relacji zbudujemy, to w odbiorze innych osób będzie on nie wizerunkiem, ale całą istotą relacji. Blok jest o tym jak takie relacje budować w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund


Blok II Zaufanie i wiarygodność

To wszystko, co inni z wielkim trudem budują przez lata, przez długie miesiące, z czym kojarzymy najwyższy stopień i zaufania i wiarygodności – można osiągnąć rzez zaledwie kilkanaście minut bardzo ciekawej interakcji. O tym jak to zrobić w tak krótkim czasie mówią narzędzia drugiego bloku.


Blok III Satysfakcja i Dowartościowanie

W tym bloku uczymy się dawać ludziom wszystko to, czego na ogół nie otrzymują ani w domu rodzinnym, ani w środowisku pracy, ani w życiu towarzyskim. A przecież większość – potrzebuje tego najbardziej. To jawne i ukryte formy bezpośredniego dowartościowania, tak silne, aby ludzie z własnej nieprzymuszonej woli – chcieli pójść za nami – nawet w przysłowiowy ogień.


Blok IV Nawigacja

Dzięki narzędziom tego bloku, będziemy w stanie regulować stopień intensywności zbudowanej relacji, czyli de facto: zarządzać relacją. Ciekawa będzie pewna wspólna własność dla wszystkich narzędzi tego bloku. Otóż, jeśli daną socjotechnikę zastosujemy delikatnie – będzie wzmacniać relację. Im jednak mocniej ją zastosujemy, tym silniej osłabimy wykreowana relację.


Blok V Utrwalenie wizerunku relacji

Socjotechniki tego bloku mają tylko jeden cel. Raz zbudowane i w domyśle cenne relacje, uczynić relacjami twardymi tak, aby nawet po kilku latach nie widzenia się z daną osobą nie było potrzeby budowania jej od nowa, czy przypominania sobie, kiedy i gdzie mieliśmy z daną osobą kiedyś kontakt.


(Opracowanie ze strony: http://cosmopatriotism.org/)